22/06 2023

Nagrody Starosty Będzińskiego rozdane!

Nagrody Starosty 2023

Ośmiu laureatów odebrało w środę, 21 czerwca z rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, Wicestarosty Będzińskiego Dariusza Waluszczyka oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Jana Powałki nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Uroczyste uhonorowanie zwycięzców odbyło się tradycyjnie na deskach Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Po części oficjalnej można było posłuchać występów muzycznych laureatów oraz koncertu, który przygotował specjalnie na tę uroczystość mieszkaniec Powiatu Będzińskiego -  Filip Robak. Młody artysta wziął udział w ponad 80 konkursach o charakterze lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, których był laureatem. W tym roku można go było zobaczyć w szóstej edycji The Voice Kids.

- Dzisiaj, podobnie jak każdego roku podczas kolejnych gal Nagród Starosty Będzińskiego, spotkamy się w gronie osób zasłużonych dla Powiatu Będzińskiego, którzy promują naszą małą ojczyznę poprzez dzielenie się swoim talentem. Wśrod nich są jednostki wyjątkowe, które cechują takie wartości jak samodoskonalenie, wyrażane w ciągłej pracy nad sobą, a także ponadprzeciętna aktywność społeczna, godna uznania, a także naśladowania. Cieszę się, że możemy spędzić to popołudnie razem, już za chwilę wspólnie poznając te utalentowane osoby, wśród których są miłośnicy muzyki, śpiewu, tańca, zaangażowani pedagodzy oraz działacze społeczni. Wybór laureatów, wśród których znaleźli się przedstawiciele różnych dziedzin kultury i sztuki, było zadaniem niełatwym, przede wszystkim, dlatego, że wszyscy zgłaszani, reprezentowali wysoki poziom artystyczny, dając dowód dużego zaangażowania, wysiłku oraz świetnego warsztatu. Dlatego też radość z dzisiejszego spotkania łączę również z ogromną satysfakcją. Świadomość tego, że na terenie powiatu będzińskiego są osoby, których, łączy miłość do rozpowszechniania kultury jest powodem do wielkiej dumy- mówił Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, komisja obradująca w sprawie rozpatrzenia wniosków, podjęła decyzje o przyznaniu Nagród Starosty Będzińskiego następującym laureatom:

1. Anna Piech;
  2. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Siewierzu;
  3. Zespół Śpiewaczy „Toporowianki”;
  4. Koło Gospodyń Wiejskich Mierzęcice II;
  5. Hufiec ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego;
  6. Zespół Wokalno-Muzyczny „ORFEUSZ" PZERiI o. rejonowy w Czeladzi;
  7. Orkiestra Dęta OSP Siewierz;
  8. Sandra Polewska i Kamil Pieczyrak.

Serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie do udziału w gali przyjęli znamienici goście: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego: Jan Mucha, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Adamczyk, Skarbnik Miasta Będzina Anna Pawęzowska, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Zdzisława Banasia - Zastępca Burmistrza Damian Dawczyński, Radne Rady Powiatu Będzińskiego - Bożena Łapaj oraz Monika Pawłowska - Dyszy, Przewodniczący Rad Miast i Gmin, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera , Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie Kamil Gryma oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie Patrycja Gruca- Hołota.

Nagrody Starosty Będzińskiego 2023