31/05 2024

Mistrzostwa Powiatu Będzińskiego w siatkówce plażowej

Międzyszkolne Mistrzostwa Powiatu Będzińskiego w siatkówce plażowej!

W ramach współzawodnictwa szkół ponadpodstawowych, w środę 29 maja, na boiskach do siatkówki plażowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu Będzińskiego w siatkówce plażowej, w których wzięło udział łącznie 28 uczniów reprezentujących szkoły z terenu naszego powiatu. Celem turnieju było oczywiście wybranie najlepszej, zwycięskiej drużyny, ale przede wszystkim wyłonienie prawdziwych, sportowych talentów! Korzyści z grania w siatkówkę jest jednak, o wiele więcej! Siatkówka rozwija umiejętność strategicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Poprawia dynamikę, refleks. Uczy przełamywania barier, wiary we własne możliwości i dobrej współpracy w grupie. Sportową imprezę tradycyjnie już Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który kibicował siatkarkom i siatkarzom. Zwieńczeniem Mistrzostw było wręczenie pucharów i nagród w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców.

Turniej siatkówki