03/01 2024

Mieszkanki Powiatu zakończyły I Powiatowy Kurs Samoobrony!

Zwieńczeniem I edycji Powiatowego Kursu Samoobrony dla Kobiet było uroczyste zakończenie zajęć, które odbyło się na początku stycznia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego. Certyfikaty uczestnictwa szkolenia uczestniczkom wręczył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Kurs cieszył się ogromną popularnością wśród Pań, które w każdy piątek i poniedziałek ochoczo przyswajały zasady zachowań, które pozwolą uniknąć sytuacji, gdzie kobieta staje się ofiarą. Treningi  z profesjonalnym instruktorem i instruktorką organizowane były w Powiatowej Akademii Boksu w Będzinie i mogła wziąć w nich udział każda chętna mieszkanka Powiatu Będzińskiego. Jak twierdzą Panie, zajęcia m.in. dodały im odwagi, poprawiły sprawność fizyczną oraz nauczyły technik atakowania przeciwinika podstawowymi ciosami.

Mieszkanki Powiatu zakończyły I Powiatowy Kurs Samoobrony!