21/11 2022

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W hali widowiskowo-sportowej „Będzin Arena”, odbyły się dzisiaj rozgrywki sportowe, zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF, które Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec. Wydarzenie było doskonałą okazją do rozegrania meczu piłki nożnej, piłki siatkowej oraz tchoukball, pomiędzy młodzieżą reprezentującą powiatowe szkoły oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Dzień Praw Dziecka

- W tym roku Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, jest obchodzony pod znakiem równości, tolerancji i inkluzyjności. Są to wartości, które UNICEF promuje na całym świecie i które powinny dotyczyć każdego dziecka. Dzisiejsze święto jest doskonałą okazją, aby przypomnieć, że każdy młody człowiek zasługuje na szacunek oraz godność - powiedział Starosta.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka