19/05 2023

Marsz Pamięci w Czeladzi

Marsz pamięci w Czeladzi

W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą likwidacji getta w Czeladzi, dzisiaj, pod obeliskiem usytuowanym w miejscu dawnej czeladzkiej synagogi, odbyły się uroczystości upamiętniające to szczególne wydarzenie. Z tej okazji, o tragedii holocaustu i dramacie społeczności żydowskiej opowiedziała  Stefania Lazar. W imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca kwiaty pod obeliskiem złożyli Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka.

W Marszu Pamięci wzięli udział: Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czeladzi Dominik Penar, a także Radna Rady Powiatu Będzińskiego, Dyrektor Muzeum Saturn w Czeladzi Iwona Szaleniec.

Marsz pamięci w Czeladzi