27/02 2023

„Literacka Zimówka 2022” rozstrzygnięta!

Literacka Zimówka 2022 rozstrzygnięta

Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy zostali laureatami konkursu na wiersz „Literacka Zimówka 2022”, odebrali dzisiaj dyplomy oraz nagrody, które przekazała w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska. Uroczysta gala odbyła się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie, a konkurs, który Honorowym Patronatem objął Starosta Będziński, miał na celu propagowanie aktywności literackiej wśród dzieci i młodzieży. „Literacka Zimówka 2022” była zaproszeniem dla młodych ludzi do rozwijania wyobraźni oraz kreatywności, a także podzielenia się ze światem swoją twórczością.Warto również wspomnieć, że w tym roku na konkurs wpłynęło aż 420 prac!

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców tegorocznego konkursu. Jury wybrało najciekawsze wiersze w trzech kategoriach:

I kategoria - klasy IV-VI szkoły podstawowej:

I miejsce- Szymon Bobrowski ( Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Bobrownikach);

II miejsce - Nadia Bubel ( Szkoła Podstawowa im. Emilii Gierczak w Gródkowie );

III miejsce - Tatiana Modzelewska ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego  w Siewierzu.

Wyróżnienia:

Zuzanna Koperwas ( Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Orzesze-Woszczyce );

Julia Domańska ( Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Wojkowicach. Kościelnych ).

II kategoria- klasy VII-VIII szkoły podstawowej

I miejsce- Nicola Urbańska ( Szkoła Podstawowa  im. ks. Władysława Demskiego w Straszewie);

II miejsce - Małgorzata Kaleta ( Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Wojkowicach Kościelnych );

III miejsce - Nikodem Szczepański ( Szkoła Podstawowa   im. Wandy Chotomskiej w Bruku).

Wyróżnienia:

Kaja Puchałka ( Szkoła Podstawowa nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Makuszyńskiego w  Tychach );

Weronika Jagieła (Szkoła Podstawowa nr 6 im. J. Słowackiego w Sosnowcu);

III kategoria- szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce -Jakub Cieplak ( I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej);

II miejsce-  Damian Duda ( Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Będzin );

III miejsce- Zuzanna Makola (  III Liceum Ogólnokształcące  im. C.K. Norwida w  Będzinie ).

Wyróżnienie

Maciej Wilczak (  I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej).

Literacka Zimówka 2022 rozstrzygnięta