27/02 2024

LIV Sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W poniedziałek, 26 lutego, odbyła się LIV Sesja Rady Powiatu Będzińskiego, podczas której m.in. podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Będzińskiego za rok 2023 opracowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie oraz w sprawie przyjęcia informacji o stanie bezpieczeństwa Powiatu Będzińskiego w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2023 opracowanej przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Przekazano także informacje na temat bieżących działań i sytuacji w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi za IV kwartał 2023 r. Przedstawiono plan realizacji zadań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia na rok 2024. W czasie obrad podjęto uchwałę w sprawie określenia zadań Powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2024 r. oraz w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Będzin w formie dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadań statutowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Będzinie.

LIV Sesja Rady Powiatu Będzińskiego