07/10 2022

Kopernik ma 120 lat!

starosta przemawia na Jubileuszu ILO Kopernik

Kopernik, szkoła z duszą, niezwykłą tradycją, niesamowitą przeszłością i historią. Jedna z najlepszych i najstarszych szkół w Powiecie Będzińskim. Uwielbiana przez uczniów, nauczycieli i absolwentów. Jej historia sięga aż do roku 1902. To wtedy, po wielomiesięcznej batalii z carskimi urzędnikami, powstała Siedmioklasowa Szkoła Handlowa Zgromadzenia Kupców w Będzinie. Dzisiejsze I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie to szkoła nowoczesna i przyjazna uczniom. To właśnie z okazji jej 120 - lecia, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody, które zapoczątkowała Msza Święta, odprawiona w kościele Świętej Trójcy w Będzinie. W trakcie ceremoni został poświęcony nowy sztandar. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do szkoły, gdzie rozpoczęły się dalsze obchody tego niezwykłego dnia.

- Dziękuję za kształcenie w tych historycznych murach szkoły ludzi świadomych swoich talentów i odnoszących sukcesy - powiedział obecny na wydarzeniu Starosta Będziński Sebastian Szaleniec składając gratulacje na ręce Dyrektor Anny Adamczyk.

W tym wyjątkowym dniu można było również zwiedzić szkołę, w której wnętrzach zapisane są niezliczone historie uczniów i nauczycieli. Kopernik jest bowiem szkołą, która łączy stare, historyczne wnętrza z nowoczesnością. Wystrój szkoły jest przyjazny, a panująca w niej atmosfera sprzyja nauce.

W wydarzeniu wzięli udział: w imieniu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Adamczyka - dyrektor biura poselskiego Joanna Kobryń, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego: Adam Szydłowski i Halina Mentel, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska, Sekretarz Powiatu Agata Fazan oraz Radni Rady Powiatu Będzińskiego: Bożena Łapaj oraz Marian Kozieł.

2022_10_07_kopernik_jubileusz