25/10 2023

Klub „Relaks” świętował 30-lecie działalności!

Klub Relaks świętował 30-lecie działalności

Wczoraj, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec świętował wraz z Seniorami z Klubu „Relaks” 30-lecie działalności. Klub jest miejscem spotkań i integracji osób starszych, w którym można spędzić czas rozwijając swoje zainteresowania. Przynależność do Klubu sprawia, że Seniorzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym oraz kulturalnym naszego Powiatu. Spotkania w „Relaksie” pozwalają także zaspokoić potrzebę kontaktów międzyludzkich, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, a przede wszystkim zagospodarować wolny czas. Klub jest otwarty na podejmowanie wszelkich działań zmierzających do poprawy, jakości życia osób starszych. Integracja lokalnego środowiska Seniorów, ma wpływ na poprawę funkcjonowania psychicznego i społecznego poprzez promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród Seniorów, przeciwdziałanie izolacji społecznej i zwiększenie przynależności do społeczności. Podczas wczorajszych obchodów odbył się występ artystyczny Seniorów, który pokazał ich niesamowite zaangażowanie w działalność muzyczną. Z życzeniami Seniorów odwiedził także Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, a także Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego Sławomir Brodziński i Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Będzinie Kamil Kowal.

Klub Relaks świętował 30-lecie działalności