• Tłumacz języka migowego
BIP
23/09 2022
#Aktualności

Już ponad 270 000 złotych na wycieczki szkolne!

Wszystkie wnioski na realizację wycieczek w ramach programu Poznaj Polskę zostały zaakceptowane przez MEiN. Zakwalifikowanie do udziału w przedsięwzięciu pozwoli na organizację przez szkoły Powiatu Będzińskiego 17 wycieczek, których łączna kwota dofinansowania wynosi 143 823,20 zł.

Dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami zaplanowali wyjazdy zarówno jedno jak i kilkudniowe.  Pozwolą one na bogate urozmaicenie zajęć lekcyjnych i aktywne odkrywanie obszarów edukacyjnych z trzech zakresów tematycznych: „Kultura i dziedzictwo narodowe”, „Największe osiągnięcia polskiej nauki” oraz „Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”.

Uczniowie odwiedzą, m.in. takich jak Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski na Wawelu, Park Narodowy Gór Stołowych, Hydropolis Interaktywne Muzeum Wody we Wrocławie, Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie i wiele innych.

To już drugi raz szkoły Powiatu Będzińskiego biorą udział w niniejszym przedsięwzięciu. W edycji wiosennej udało się zorganizować 17 wycieczek, których łączny koszt wyniósł 148 899,35 zł, z czego 111 725,25 zł to suma pozyskanego dofinansowania.
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia relacji podsumowującej ubiegłą edycję!

 

Filmik Poznaj Polskę

do góry