18/09 2023

IV Powiatowy Bieg Rodzinny za nami. Amatorzy sportu jak zwykle nie zawiedli!

IV Powiatowy Bieg Rodzinny

Aktywnie, z uśmiechem i energią, w rodzinnej atmosferze, sobotę spędzili uczestnicy IV Powiatowego Biegu Rodzinnego, który tradycyjnie już odbył się w lasku Grodzieckim. Wystartowały nie tylko rodziny w składzie dorośli i dzieci, ale również uczestnicy startujący w kategoriach indywidualnych. Miłośnicy sportowej rywalizacji mogli sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach- 3 i 6 km, a każdy uczestnik otrzymał profesjonalny pakiet sportowy. Pamiątkowy medal- zaprojektowany specjalnie na tę okazję, wszystkim tym, którzy przekroczyli linię mety wręczył Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim i Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Haliną Mentel. Również ci, którym ze sportem „nie po drodze” absolutnie nie mogli narzekać na nudę! Najmłodsi mieli okazję spotkać się z niesamowitym gościem- dinozaurem T-Rexem, którego realistyczny wygląd i głośny ryk wywarł ogromne wrażenie również na dorosłych! Na wszystkich czekał zarówno gorący jak i słodki poczęstunek, a dużym powodzeniem cieszyła się loteria zorganizowana przez pracowników Wydziału Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie. Dzieciaki miały szansę wziąć udział w zajęciach artystycznych, które przygotował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury oraz Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie. Całe rodziny gromadziły się przy fotobudce, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z imprezy, a na wszystkie dzieciaki, które miały niespożytkowaną energię, czekał wielki, dmuchany zamek. Zwycięzcy, którzy dumnie stanęli na podium otrzymali sprzęt AGD, niezbędny do przygotowania zdrowych napojów i posiłków.

Powiatowych sportowców dopingowali: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Powałka, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Marek Rajca, Wiceprezydent Miasta Będzina Anna Drzewiecka, a także Przewodnicząca Rady Miasta Będzina Daria Paterek.

Dziękujemy wszystkim za obecność. Do zobaczenia za rok!

IV Powiatowy Bieg Rodzinny