18/06 2024

III sesja Rady Powiatu Będzińskiego

W poniedziałek, dnia 17 czerwca 2024 roku, odbyła się III sesja Rady Powiatu Będzińskiego, której zasadniczym tematem było udzielenie Zarządowi Powiatu Będzińskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2023 oraz votum zaufania. Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka przywitał wszystkich zgromadzonych, otwierając sesję, stwierdzając prawomocność obrad i zatwierdzając ich porządek po odbytym głosowaniu przez Radnych Powiatu Będzińskiego.

Następnie Naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Nadzoru Właścicielskiego Aneta Praszkiewicz przedstawiła Raport o stanie Powiatu. Po debacie nad Raportem, Wysoka Rada w głosowaniu udzieliła Zarządowi Powiatu Będzińskiemu wotum zaufania.

Skarbnik Powiatu Będzińskiego Aneta Kaczmarek przedstawiła sprawozdanie z wykonania budżetu Powiatu Będzińskiego za 2023 rok wraz z informacją o stanie mienia i opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz sprawozdania finansowego Powiatu Będzińskiego za rok 2023, dziękując za całoroczną współpracę. Rada Powiatu udzieliła w głosowaniu absolutorium.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec podziękował w imieniu swoim oraz Zarządu za udzielone absolutorium.

III sesja Rady Powiatu Będzińskiego