24/09 2022

III Powiatowy Bieg Rodzinny za nami

Dzisiaj w lasku Grodzieckim odbył się III Powiatowy Bieg Rodzinny. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się blisko 500 osób, które mogły sprawdzić swoje siły na dwóch dystansach - 3 i 6 km oraz w dwóch kategoriach: bieg rodzinny i indywidualny.

Do sportowej rywalizacji zaprosił i wraz z uczestnikami biegał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, a zawodników  dopingowali Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydlowski.

Bieg

- W tym roku spotykamy się już po raz trzeci na Powiatowym Biegu Rodzinnym. Cieszę się, że nasza impreza spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Jest to świetna okazja nie tylko do spotkania, ale przede wszystkim do dobrej zabawy, czego w dniu dzisiejszym życzę wszystkim tu zebranym - mówił Starosta.

Na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji: najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z zajęć artystycznych i manualnych zapewnionych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie i Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie,  sporo frajdy sprawiła dzieciom zjeżdzalnia dmuchana. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wata cukrowa oraz loteria zorganizowana przez pracowników Wydziału Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Sporą uwagę przyciągnęły pokazy służb - Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Pokazy zrobiły wrażenie nie tylko na młodszej widowni, ale również na starszych uczestnikach.

Dla pozostałych uczestników również nie zabrakło atrakcji, mogli skorzystać z badań profilaktycznych zapewnionych przez Wydział Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Będzinie czy sprawdzić odczucia w symulatorze dachowania, przygotowany przez WORD z Katowic.

Całe rodziny gromadziły się przy fotobudce aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z imprezy.

Ciepły posiłek zagwarantowało Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Sarnowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyjątkowy, unikatowy medal, a dla najlepszych czekały pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody.

Obsługę fotograficzną imprezy zapewnił Fotokompozytor - Fotografia ślubna i sportowa.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach dla pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Rogoźniku.

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia za rok!

III Powiatowy Bieg Rodzinny