08/09 2023

Harcerze rozpoczęli nowy Rok Harcerski!

Harcerze, nowy rok szkolny

Wrzesień to miesiąc, który nie tylko rozpoczyna nowy rok szkolny, ale również nowy rok harcerski 2023/2024! Z tej okazji, Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, spotkał się z harcerzami, biorąc udział w uroczystym apelu, który odbył się w Domu Harcerza. Jak zwykle nie zabrakło dobrej energii i radosnych, głośnych śpiewów przy akompaniamencie gitary!

- W pamięci każdego harcerza i zucha, goszczą jeszcze świeże wspomnienia z obozów i innych aktywności fizycznych. Mam nadzieję, że te wakacje obfitowały w przeróżne, ciekawe przygody, które spotkały Was na górskich szlakach, nadmorskich plażach, nad jeziorami, a także w mieście czy na wsi, gdzie równie intensywnie i wspaniale można spędzić letni czas. Dzisiaj, wkraczamy w nowy rok harcerski. W tym roku życzę Wam zdobycia wielu sprawności i stopni, a także poznania  cudownych i oddanych przyjaciół oraz wielu aktywności i atrakcji podczas zjazdów czy biwaków. Niech nie opuszcza Was ponadprzeciętne zaangażowanie, pasja i samodyscyplina! -  mówił Starosta Będziński w słowach skierowanych do społeczności harcerskiej i zuchowej.

Harcerze

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Zarząd Powiatowego Związku OSP RP Będzin zapraszają na II POWIATOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH JEST W ORKIESTRACH JAKAŚ SIŁA, który odbędzie się 15 września o godz.16.00. Wydarzenie rozpocznie przemarsz spod dworca PKP na Plac Lustigera w Będzinie.