13/06 2024

Gala rozdania nagród w ramach 10. Edycji Konkursu Zielone Pracownie

Gala rozdania nagród w ramach projektu „Zielona Pracownia 2024”

W czwartek 13 czerwca w Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, odbyła się  gala rozdania nagród w ramach 10. Edycji Konkursu Zielone Pracownie, gdzie zostało uhonorowanych 70 laureatów w tym  Technikum nr 1 im. M. Skłodowskiej-Curie ZSOiT w Czeladzi. Ekopracownie to konkurs cieszący się największą popularnością ukierunkowany na doposażenie i rozwój placówek oświatowych w zakresie przyrody, biologii, geografii, chemii czy fizyki. Dzięki otrzymanym dofinansowaniom szkoły mają możliwość zakupu profesjonalnych pomocy naukowych. Stworzenie nowoczesnej i multimedialnej pracowni w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  pozwoli uczniom aktywnie uczestniczyć w poznawaniu świata przyrody. Pracownia będzie miejscem przyjaznym młodzieży, w którym zdobywanie wiedzy będzie kojarzyło się z samodzielnym badaniem i odkrywaniem świata. Zielona pracownia stwarza także warunki do budowania świadomości ekologicznej oraz inspiruje do działań na rzecz ochrony środowiska.  W tym ważnym dniu, uczniom towarzyszył w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca- Wicestarosta Będziński Krzysztof Dudziński i Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Gala rozdania nagród w ramach projektu „Zielona Pracownia 2024”