07/06 2023

"EKO ROOM - Pracownia ekologiczna pod chmurką" i kolejne dofinansowanie dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach !

ekopracownia
Szkoła z naszego powiatu otrzymała kolejne dofinansowanie  projektu "EKO ROOM - Pracownia ekologiczna pod chmurką".
Koszt pracowni ekologicznej pod chmurką to 87 500 zł, w tym 70 tysięcy dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a 17 500 zł to wkład własny organu prowadzącego - Powiatu Będzińskiego. Termin realizacji zadania od 01.09.2023 r. do 31.07.2024 r.
Projekt zagospodarowania terenu przed wejściem do budynku wykonali uczniowie klas trzecich i czwartych, kształcący się w zawodzie technika architektury krajobrazu w Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego w Wojkowicach pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych.
Powstał on jako odpowiedź młodzieży na potrzebę stworzenia miejsca na świeżym powietrzu do prowadzenia zajęć o charakterze ekologicznym, przyrodniczym, projektowym, fotograficznym czy integracyjnym, a także potrzebę miejsca wypoczynku i relaksu.

EKO ROOM - Pracownia ekologiczna pod chmurką i kolejne dofinansowanie dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach