27/05 2024

Dzień Weterana w Powiecie

W niedzielę, 26 maja w Czeladzi na zaproszenie Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca, Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca oraz Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Będzinie cz. p. o. mjr Jacka Łukasika, odbyły się obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa. To piękne święto wszystkich żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, którzy pod polską flagą uczestniczyli i wciąż uczestniczą w misjach zagranicznych z niezwykłym oddaniem i profesjonalizmem realizując wszelkie zadania poza granicami naszej Ojczyzny.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta, po której odbył się uroczysty Apel. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów, można było również wziąć udział w Pikniku Militarnym. Ponadto mundurowi przygotowali również pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, w którym mógł wziąć udział każdy uczestnik.

- Z okazji tego wyjątkowego święta, chciałbym złożyć hołd żołnierzom, którzy polegli w trakcje wykonywania obowiązków poza granicami państwa, w imię naszego wspólnego dobra, jakim jest bezpieczeństwo. Weteranom pełniącym czynną służbę wojskową życzę przede wszystkim dużo zdrowia, niegasnącej siły, pomyślności oraz zadowolenia z dobrze spełnionego obowiązku wobec Ojczyzny. Dziękuję za Waszą patriotyczną postawę, odwagę i poświęcenie- mówił Starosta Będziński.

W wydarzeniu wziął udział również Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka.

Dzień Weterana w Powiecie