21/05 2024

Dzień Strażaka w OSP Grodziec

Święto strażaków od setek lat obchodzone jest w dniu imienia ich patrona- św. Floriana i jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom zawodowym i ochotnikom za ich niebezpieczną i bardzo ciężką pracę, która niejednokrotnie ratuje zdrowie i życie ludzi. Tak było również podczas obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Będzinie-Grodźcu. Podczas oficjalnej części uroczystości, którą poprzedziła Msza Święta odprawiona w Parafii pw.bł. Honorata Koźmińskiego, najbardziej zasłużeni ochotnicy otrzymali odznaczenia. Podziękowania za wspieranie działalności statutowej jednostki OSP Grodziec w tym wyjątkowym dniu otrzymali również m.in. : Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski oraz Członek Zarządu Województwa Śląskiego Rafał Adamczyk. Tradycyjnie już, jak co roku, okolicznościwe prezenty potrzebne w czasie pełnienia służby, trafiły także na ręce ochotników, którym Starosta Będziński życzył dobrego zdrowia oraz sił potrzebnych do pełnienia tej zaszczytnej misji na rzecz mieszkańców Powiatu Będzińskiego.

Dzień Strażaka w OSP Grodziec