26/08 2022

Dożynki Gminne w Żelisławicach

Dożynki

W niedzielę,  Starosta Będziński Sebastian Szaleniec na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia, uczestniczył w Dożynkach Gminnych, które odbyły się na stadionie  LKS „Ostoja” w Żelisławicach. Obrzędy dziękczynne rozpoczęła uroczysta Msza Święta.

W obchodach uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm RP - Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego - Jan Mucha, Radna Rady Powiatu Będzińskiego - Monika Pawłowska-Dyszy, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz - Damian Dawczyński, Wójt Gminy Mierzęcice - Grzegorz Podlejski oraz przedstawiciele rad miast i gmin z terenu powiatu będzińskiego.

Dożynki Gminne są pięknym, polskim, ludowym świętem połączonym z obrzędami dziękczynnymi za wszystkie zebrane plony.

Dożynki Żelisławice