10/04 2024

Debata Społeczna „Seniorze, nie daj się oszukać!”

Debata Społeczna

We wtorek 9 kwietnia, w Ośrodku Kultury w Będzinie odbyła się debata społeczna pod hasłem „Seniorze, nie daj się oszukać!”, przeprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W dzisiejszych czasach oszustwa na osobach starszych stają się coraz bardziej palącym problemem. Podczas spotkania omówiono szeroki zakres zagrożeń, z którymi seniorzy mogą się spotkać w swoim codziennym życiu, włączając w to oszustwa finansowe, telefoniczne, internetowe oraz podstępy stosowane przez nieuczciwych sprzedawców czy inwestorów, a eksperci prezentowali praktyczne wskazówki, jak rozpoznawać potencjalne pułapki oraz jak reagować w ich przypadku. Jednym z kluczowych punktów dyskusji było podkreślenie roli edukacji i świadomości w walce z oszustwami. Seniorzy muszą być świadomi, że mogą być celem i że istnieją narzędzia oraz instytucje, które mogą im pomóc w obronie.

W imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca udział wziął Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Kamil Curyło.

Debata Społeczna Seniorze nie daj się oszukać