12/06 2023

Bieg Trzech Zamków. Pierwsze spotkanie odbyło się w Siewierzu!

Jak zawsze nie zawiedli. Pokazując swój upór, determinację, chęć zdrowej rywalizacji i dzielenia się dobrą, sportową energią! Kilkaset biegaczy i kijkarzy wzięło udział w pierwszym w tym sezonie Biegu Trzech Zamków, który tradycyjnie miał swój początek w Siewierzu. Wspaniałe, leśne ścieżki, piękne otoczenie siewierskiego zamku, zachwycające krajobrazy, świetna zabawa, ale i również walka o zwycięstwo! A było, o co walczyć, bo na najszybszych sportowców, którzy pokonali dystans około 5 kilometrów oprócz unikatowego medalu czekały nagrody! Nie nudzili się również najmłodsi dla których przygotowany był szereg atrakcji z nagrodami. Na udział w czerwcowym, niedzielnym wydarzeniu, które cieszyło się ogromną frekwencją, mieszkańców Powiatu Będzińskiego zaprosił Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Siewierz Zdzisławem Banasiem. Na uczestników czekały także bezpłatne pakiety startowe, profesjonalny pomiar czasu oraz ciepły posiłek regeneracyjny, a zawodników dopingowali: Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Halina Mentel, Radna Rady Powiatu Będzińskiego Monika Pawłowska-Dyszy, Radna Rady Powiatu Będzińskiego Zofia Gajdzik, Radny Rady Powiatu Będzińskiego Marian Kozieł oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński.
To pierwsze i oczywiście nie ostatnie spotkanie w ramach Triady biegowej Powiatu Będzińskiego 2023, widzimy się w Sławkowie i Będzinie. Przekrocz linię mety we wszystkich trzech miejscach i zdobądź medale, które stworzą niepowtarzalną układankę!

Bieg Trzech Zamków. Pierwsze spotkanie odbyło się w Siewierzu

Bieg Trzech Zamków. Pierwsze spotkanie odbyło się w Siewierzu!