09/10 2022

Bieg Trzech Zamków w Będzinie. Triada zakończona

155-lecie Powiatu Będzińskiego, uświetnił dzisiaj Bieg Trzech Zamków. Tym razem zawody odbyły się na Zamku w Będzinie. To już ostatni, zwieńczający wydarzenie bieg. W październikowy, niedzielny poranek ponad 450 miłośników biegania oraz nordic walking pobrało bezpłatne pakiety startowe, potrzebne do wzięcia udziału w biegu.

Trasa w postaci dwóch pętli, które została  wyznaczona w otoczeniu pięknego Zamku w Będzinie, wyniosła łącznie 5 km. Po zakończonym biegu Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Adamem Szydłowskim i  Prezydentem Miasta Będzina Łukaszem Komoniewskim, wręczyli pamiątkowy medal, każdemu z uczestników, który dzielnie dotarł do mety. Tradycyjnie już najszybsi sportowcy, którzy znaleźli się na podium, otrzymali puchary i nagrody.  Na wszystkich zawodników czekał gorący posiłek.

sdfgf

- Spotykamy się dzisiaj na kończącym biegową Triadę Biegu Trzech Zamków. To sportowe przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego Powiatu, ale również sąsiednich miejscowości, o czymś świadczy niesamowita frekwencja. Mam nadzieję, że amatorzy sportu świetnie się bawili, a ci dotąd nie przekonani, polubili ruch na świeżym powietrzu i pełną radości rywalizację - powiedział Starosta Będziński.

Ponadto w Biegu Trzech Zamków udział wzięli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafał Adamczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska i Radna Rady Powiatu Będzińskiego Anna Pawęzowska.

Podczas wydarzenia, nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły poskakać na dmuchańcach oraz wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Powiatowy Dom Kultury w Będzinie. Swoje stanowisko przygotował również Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie. Ponadto wszyscy uczestnicy mogli też sprawdzić swoją wiedzę z ekologii,  biorąc udział w Kole Fortuny z nagrodami przygotowanymi przez Wydział Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Bieg Trzech Zamków - Będzin