01/12 2023

Barbórka w P.W. PROMAG

Barbórka 2023 w P.W. Promag

W Przedsiębiorstwie „Promag” w Żelisławicach, w piątkowe południe świętowano Dzień Górnika, który obchodzony jest 4 grudnia, w dniu wspomnienia św. Barbary i jest jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych obchodów dni zawodowych w Polsce. Podczas wydarzenia Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wicestarostą Będzińskim Dariuszem Waluszczykiem i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Janem Muchą złożyli pracownikom kopalni życzenia wszelkiej pomyślności, a także bezpieczeństwa i spokoju w jakże trudnej górniczej pracy. To wyjątkowe święto przypomina nam z jak ciężką i niebezpieczną pracą zmagają się każdego dnia górnicy, jest to ważny dzień dla wszystkich górników i ich najbliższych, pracowników zaplecza przemysłu wybobywczego oraz nadzoru górniczego. Uroczystości barbórkowe są świadectwem siły wielowiekowej tradycji, współtworząc tożsamość górniczego stanu. W wydarzeniu udział wziął także Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński.

Barbórka 2023 w P.W. PROMAG