23/11 2022

Bądźmy bezpieczni na drodze!

Debata

Dzisiaj w Sali Sesyjnej odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na drodze”, zorganizowana dla mieszkańców Powiatu Będzińskiego. Zakres tematyki objął m.in. podnoszenie poziomu świadomości pieszego uczestnika ruchu drogowego, uczestników w zakresie zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, a także podczas przemieszczania się pojazdami oraz środkami lokomocji. Zgromadzonych uczestników przywitał Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Komendantem Powiatowym Policji insp. Arkadiuszem Więckiem.

- Dzisiejsze spotkanie ma na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat obowiązujących przepisów ruchu drogowego, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego Powiatu- powiedział Starosta Będziński.

Podczas spotkania wykłady dla uczestników wygłosili także: mł.aspr. Monika Opara, sierż.szt. Dagmara Mackiewicz z Wydziału Prewencji Komedy Powiatowej Policji w Będzinie, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Będzinie kom. Grzegorz Słowiński, asp.sztab. Michał Ziarnik. W wydarzeniu wzięli udział również: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł.bryg. Arkadiusz Spera, przedstawiciele Straży Miejskiej w Będzinie oraz Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Kamil Curyło.

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na drodze”