02/08 2023

79. Rocznica Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Powiatu uczcili ten wyjątkowy dzień

79. Rocznica Powstania Warszawskiego

Równo 79 lat temu - 1 sierpnia 1944 roku, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie, którego celem było wyzwolenie Warszawy spod hitlerowskiej okupacji. Z tej jakże ważnej dla wszystkich Polek i Polaków okazji, dnia 1 sierpnia, w Ośrodku Kultury w Będzinie, mieszkańcy Powiatu Będzińskiego wraz z Harcerzami z Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie, poprzez wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych nieśli wspomnienia dawnych lat, pamiętając o tych, którzy poprzez swoją heroiczną postawę w imię Ojczyzny i miłości do bliźniego, walcząc o wolność, oddali życie. Pamięć o Powstaniu jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, a widok śpiewających wspólniedziadków z wnukami, a nawet prawnukami, jest zawsze pięknym i niezwykle wzruszający. Wczorajszego popołudnia wybrzmiały takie utwory jak: "Pałacyk Michla", "Bagnet na broń" czy "Rozszumiały się wierzby płaczące". Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego