26/08 2024

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadowiu

sadowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Sadowiu, której początki datuje się na rok 1924 obchodziła w minioną sobotę 100-lecie swojej działalności. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji druhów strażaków OSP Sadowie w parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach. Po mszy odbył się tradycyjny przemarsz na plac jednostki, gdzie kontynuowane były jubileuszowe uroczystości. Uroczysty apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego i wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Zebranych gości powitał Prezes OSP Sadowie Krzysztof Kajdas. Podczas wydarzenia miało miejsce poświęcenie nowego sztandaru oraz wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych druhów.

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Członkiem Zarządu Powiatu Będzińskiego Zdzisławem Banasiem podziękowali druhom za pełen profesjonalizm podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz ofiarną służbę, dzięki której mieszkańcy Powiatu Będzińskiego mogą czuć się bezpiecznie. Starosta przekazał na ręce Druha Prezesa symboliczny grawerton i prezent w postaci specjalistycznego sprzętu strażackiego wraz z życzeniami, aby Święty Florian zawsze otaczał Strażaków swoją opieką, a kolejne lata działalności przynosiły satysfakcję, wewnętrzny spokój oraz dużo uśmiechu i radości.

W Jubileuszu udział wziął także Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski,  Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera, Biskup Senior diecezji sosnowieckiej Grzegorz Kaszak oraz ks. Janusz Rakoczy.

100-lecie OSP Sadowie