13/10 2023

Pasowanie pierwszoklasistów z III LO im. C.K. Norwida w Będzinie

Aby tradycji stało się zadość, dzisiaj w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie, odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. To właśnie tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona braci uczniowskiej. Jednym z gości zaproszonych na tę uroczystość był Starosta Będziński Sebastian Szaleniec,którego w tym wyjątkowym i bardzo ważnym dla uczniów dniu reprezentował Etatowy Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Adam Szydłowski. Imprezę pasowania rozpoczęły i poprowadziły uczennice z samorządu szkolnego, które odczytały pierwszakom słowa ślubowania. Uczniowie przyrzekali, że będą dbać o dobre imię szkoły oraz sumiennie się uczyć. Wydarzeniu towarzyszyły obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz występy muzyczne.

Pasowanie pierwszoklasistów z III LO im. C.K. Norwida w Będzinie