09/03 2023

I Młodzieżowa Sesja Naukowa Od mikro do makrokosmosu - współczesne oblicza nauki

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbyła się I Młodzieżowa Sesja Naukowa „Od mikro do makrokosmosu - współczesne oblicza nauki”, którą swoim  Honorowym Patronatem  objął Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

- Dzisiejsza Młodzieżowa Sesja Naukowa była świetną okazją, żeby posłuchać ciekawych wykładów o Wszechświecie, które zaprezentowali nam uczniowie powiatowych szkół. Zainteresowanie mikro oraz makrokosmosem, może zainspirować młodzież do wybrania w przyszłości zawodów związanych z inżynierią czy technologią - powiedział Starosta.

Wśród zaproszonych gości byli Wicestarosta Będziński Dariusz Walaszczyk, reprezentująca Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego II Wiceprezydent Miasta Będzina - Anna Drzewiecka, a także Radna Rady Powiatu Będzińskiego Bożena Łapaj.

I Młodzieżowa Sesja Naukowa - Od mikro do makrokosmosu - współczesne oblicza nauki