Dzisiaj jest: 5 sierpień 2021
Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

Spotkanie ze sztuką, które miało miejsce 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, dostarczyło uczestnikom niecodziennych przeżyć estetycznych. Tego dnia odbył się tu wyjątkowy wernisaż. Gościem MOK-u była uznana malarka i graficzka - Aleksandra Huk-Wiatrowska.

Spotkanie ze sztuką w Wojkowicach

Spotkanie ze sztuką, które miało miejsce 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, dostarczyło uczestnikom niecodziennych przeżyć estetycznych. Tego dnia odbył się tu wyjątkowy wernisaż. Gościem MOK-u była uznana malarka i graficzka - Aleksandra Huk-Wiatrowska.

Na wystawę złożyły się grafiki oraz wielkoformatowe obrazy olejne. Uczestnicy mieli okazję zadać ich autorce pytania, podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz wrażeniami. Artystka - niezwykle skromna i eteryczna, okazała się osobą ciepłą, wrażliwą, a zarazem zagadkową. Wartości te znajdują odzwierciedlenie w jej twórczości, ujawniając autentyczność prezentowanej sztuki oraz indywidualny styl malarki.

Prezentowane prace to zaproszenie w świat barw, realizmu oraz emocji. Każda z nich stanowi indywidualną opowieść. Każda bowiem wypowiedź artystyczna stanowi próbę subiektywnej interpretacji świata, uzewnętrznienia uczuć i stanów emocjonalnych, zadawania pytań oraz poszukiwania odpowiedzi. Tym większe rodzi więc zainteresowanie, zaskakuje, przyciąga uwagę.

Niezwykle nastrojowe spotkanie, którego przejmująca atmosfera została bardzo ciepło oceniona przez publiczność, zakończyła się żywą dyskusją uczestników.

Aleksandra Huk-Wiatrowska jest absolwentką katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem, a także stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Brała udział w licznych wystawach regionalnych, ogólnopolskich i zagranicznych. Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach także poza granicami kraju. Artystka brała udział w wielu wystawach, m. in.:

1997 - Monachium - wystawa zbiorowa malarstwa i grafiki pt. „das Verzeihen”

1996 - Hattingen - udział w projekcie Benharda Matthesa pt. „Art. EU2”

1996 - Hattingen - wystawa grafiki. „Altes Rathaus"

1997 - Katowice - wystawa indywidualna malarstwa i grafiki. Galeria „Ten Ta To"

1998 - Kolonia - wystawa indywidualna malarstwa i grafiki pt. „Znaki"

1999 - Monachium - wystawa indywidualna malarstwa

2002 - Kolonia - wystawa indywidualna malarstwa w „art. CONTACT"

2009 - Katowice - wystawa indywidualna Dom Kultury pt. „Łąki”