Dzisiaj jest: 5 sierpień 2021
Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

„Czar Par” po raz piąty w Starostwie Powiatowym

W poniedziałek 25 marca br. na Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczny „Czar Par”. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Barbara Zagórna – doradca metodyczny ds. matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Będziński Krzysztof Malczewski, który po krótkim przemówieniu oficjalnie rozpoczął konkurs.

Jury konkursu stanowili nauczyciele matematyki z liceów ogólnokształcących i zespołów szkół z terenu Powiatu Będzińskiego. W tym roku w konkursie udział wzięło 32 uczniów z:

I LO w Będzinie. II LO w Będzinie, III LO w Będzinie, LO w Siewierzu, LO w Sławkowie, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach.

Dwuosobowe zespoły zmagały się z sudoku, kakuro (krzyżówką numeryczną), zagadką logiczną i konstrukcją geometryczną. Po trzygodzinnej rywalizacji nadeszła pora na ogłoszenie wyników. Zwycięzcami konkursu „Czar Par” zostali uczniowie Adrian Brodowicz i Dawid Majchrowski z II LO w Będzinie. Drugie miejsce przypadło zespołowi: Kaja Brąz i Paweł Dybowski z I LO w Będzinie. Natomiast na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie: Sara Szlęk i Beata Koprowska z III LO w Będzinie.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w konkursie, z kolei uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce otrzymali dyplomy i upominki z rąk Starosty Będzińskiego.