Dzisiaj jest: 5 sierpień 2021
Imieniny obchodzą: Oswald, Emil, Maria

W niedzielę 10 marca 2013 r. w Pałacu Mieroszewskich odbył się koncert nieformalnej grupy twórczej „Będzińskie Perełki” działającej pod patronatem Klubu Absolwenta MZS nr 1 w Będzinie.

"Będzińskie Perełki - koncert muzyki nie tylko klasycznej"

W niedzielę 10 marca 2013 r. w Pałacu Mieroszewskich odbył się koncert nieformalnej grupy twórczej „Będzińskie Perełki” działającej pod patronatem Klubu Absolwenta MZS nr 1 w Będzinie.

Koncert zorganizowano dwukrotnie – o godz. 15.00 i 17.00. Mury Pałacu Mieroszewskich wypełniły dźwięki pięknych melodii – nie tylko klasycznych. W magiczną podróż w świat muzyki zgromadzonych porwali niezwykli i utalentowani młodzi muzycy, uczniowie będzińskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych doskonalący swój warsztat pod opieką Izabeli Lazar. Wydarzenie adresowane było do wszystkich mieszkańców miasta, choć widownię w znacznej części stanowili przyjaciele Klubu Absolwenta, rodzice i pedagodzy.

Wśród wykonawców znaleźli się - Izabela Lazar, Zuzanna Baj, Zofia Narowska, Aleksandra Rój, Magdalena Bąk, Julia Dróżdż, Julia Pasternak, Emilia Ślusarczyk, Zuzanna Szczyrba, Julia Gros i Roman Hyla. Gościnnie wystąpił tenor, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach - ks. Paweł Sobierajski. Młodzi muzycy zaprezentowali utwory klasyczne, pieśni neapolitańskie, standardy jazzowe - opatrzone słowem wiążącym przez Marcina Lazara.

Żywo i entuzjastycznie reagująca publiczność sprawiła, że aplauzowi i bisom nie było końca. Po koncercie zorganizowano poczęstunek dla przybyłych gości, przy którym mogli podyskutować o świeżych jeszcze wrażeniach artystycznych.

• 1
  • 2
  • 3
  • 4