Dzisiaj jest: 30 czerwiec 2022
Imieniny obchodzą: Emilia, Lucyna, Arnold

Ilustracja przedstawiająca parę seniorów, po kliknięciu której pobrać można poradnik konsumencki dla seniorów

Tytuł - WIELKANOC SENIORA W CZASIE PANDEMII

Karta As – Aktywny Senior

Kartę może wyrobić każdy mieszkaniec Powiatu Będzińskiego, który ukończył 60. rok życia

W celu wyrobienia Karty zapraszamy do Wydziału Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Będzinie
przy ul. Jana Sączewskiego 6 (pokój 207)

Seniorze! Potrzebujesz tylko dowód osobisty i wniosek o wyrobienie Karty
(do pobrania w zakładce AKTYWNY SENIOR na stronie Powiatu lub dostępny w wersji papierowej w Wydziale Polityki Społecznej)

Kartę wyrabiamy niezwłocznie i dołączamy do niej katalog ulg i zniżek (wykaz profitów z posiadania Karty)

Jeśli nie masz jeszcze powiatowej Karty Seniora zgłoś się do nas lub wyślij dokumenty
na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a Kartę prześlemy pocztą

W razie pytań zadzwoń pod nr (32) 368-07-46

Seniorzy są grupą społeczną, o którą należy dbać w szczególny sposób, w związku z czym Starostwo Powiatowe  w Będzinie realizuje program ,,AS – Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023’’.

Głównym celem programu jest zwiększenie aktywności osób starszych, by mogli godnie przejść przez proces starzenia się. Każdy senior powinien mieć zapewniony dostęp do udziału w życiu społecznym, dlatego też program oferuje zniżki oraz bonifikaty na różne usługi,  by nikt nie był wykluczany.

Zamieszczamy poniżej następujące dokumenty:

1. ,,AS - Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023''

2. Regulamin ubiegania się o wydanie Karty AS

3. Wniosek o wydanie Karty AS

4. Klauzula informacyjna - AS

5. Katalog Ulg i Zniżek AS

6. Sprawozdanie z realizacji programu ,,AS - Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023'' za rok 2019

7. Sprawozdanie z realizacji programu ,,AS - Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023'' za rok 2020

8.Sprawozdanie z realizacji programu ,,AS - Aktywny Senior. Powiatowy Program dla Seniorów na lata 2019-2023'' za rok 2021