Dzisiaj jest: 6 maj 2021
Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Zaśpiewali na Ukrainie

Z trzydniową wizytą w rejonie żydaczowskim na Ukrainie przebywał sławkowski chór Cantamus Domino.

Zaproszenie artystów ze Sławkowa to efekt podpisanej w 2011 roku umowy o współpracy pomiędzy powiatem będzińskim i samorządem ukraińskiego rejonu żydaczowskiego. Zakłada ona współpracę między innymi w dziedzinie kultury.

Członkowie chóru wystąpili w kościele rzymskokatolickim, znajdującym się przy żydaczowskim rynku. Później uświetnili swoim występem obchody 22. rocznicy uzyskania niepodległości przez Ukrainę, która przypada 24 sierpnia. Podczas koncertu zaprezentowała się również Kapela "Old Bobrorze", działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie.

- Koncerty chóru Cantamus Domino spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, szczególnie wśród mieszkańców o polskich korzeniach – mówi Rafał Adamczyk, wicestarosta będziński – Nasza wizyta była okazją do wielu wzruszających rozmów. Serdecznie dziękuję wszystkim członkom chóru i kapeli za wspaniałe występy, które z pewnością pozostaną na długo w pamięci wszystkich mieszkańców Żydaczowa i okolic – dodaje.

Chór Cantamus Domino powstał w 2009 roku przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sławkowie. Dotychczas występował już we Francji i w Czechach. Dyrygentem chóru jest Małgorzata Kostka. Kapela "Old Bobrorze" natomiast powstała na początku 2013r.

Krzysztof Kozieł

• 2013_08_29_cantamus1