Dzisiaj jest: 21 styczeń 2022
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

30 tys. zł dla ZSOiT w Czeladzi

O kwotę 30.000 zł wzrośnie budżet Powiatu Będzińskiego z przeznaczeniem dla Technikum nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czeladzi, które w tym roku otrzymało dofinansowanie w ramach podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. - Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia. Uczniowie zyskają nowy sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne. Trafią one do pomieszczeń przeznaczonych do nauki przedmiotów zawodowych w ramach nowo otworzonego w ZSOiT w Czeladzi kierunku: technik programista - informuje Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Pracownia komputerowa w ZSOiT w Czeladzi

Powiat Będziński zakupi profesjonalne narzędzia i urządzenia, dzięki którym uczniowie nie tylko będą pozyskiwać wiedzę fachową w sposób innowacyjny i kreatywny, ale także połączą naukę z miłym spędzaniem czasu w murach szkoły. Co najważniejsze, młodzi adepci programowania rzetelnie przygotują się do egzaminu zawodowego.

Dzięki uzyskanym środkom Powiat dokona zakupu m.in.: 16 zestawów BeCreo KIT do nauki podstaw elektroniki i programowania, 4 dronów Tello Edu oraz Lego Spike Team wraz z zestawem rozszerzającym. Narzędzia te przyczynią się do wzrostu jakości kształcenia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi oraz umożliwią młodzieży zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych w obszarze języków programowania Scratch, Python i Swift, a także samodzielnego wykonywania projektów oraz automatyki i robotyki.

Zestawy BeCreo KIT do nauki podstaw elektroniki i programowania, drony Tello Edu

Zestaw Lego Spike Team