Dzisiaj jest: 22 styczeń 2022
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Kolejny etap udoskonalania oferty edukacyjnej

W czwartek 18 listopada w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu działań mających na celu opracowanie oferty edukacyjnej, stanowiącej w jak największym stopniu odpowiedź na aktualne potrzeby i oczekiwania uczniów. Przybyłych na salę sesyjną gości przywitali Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Wicestarosta Dariusz Waluszczyk.

Gości przywitali Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Wicestarosta Dariusz Waluszczyk

W trakcie spotkania Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach dr Jerzy Grad przeprowadził szkolenie dla dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu będzińskiego pt. "COVID 19 - nauczanie hybrydowe, obowiązki i odpowiedzialność dyrektorów".

Konferencję poprowadził Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach dr Jerzy Grad

Uczestnicy wydarzenia zapoznani zostali z takimi zagadnieniami jak: nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, podstawy prawne organizacji pracy w szkołach w czasie zawieszenia zajęć oraz najczęściej popełniane błędy i konsekwencje prawne w tym zakresie.

Konferencję zakończyła Aldona Kopczyńska, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie, przedstawiając prezentację podsumowującą wyniki badań ankietowych, które zostały przeprowadzone wśród ósmoklasistów i ich rodziców oraz informując o kolejnych planowanych działaniach na rzecz rozwoju współpracy między dyrektorami szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz ich organami prowadzącymi.

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu