Dzisiaj jest: 2 grudzień 2021
Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

Młodzieżowe Koło Filatelistyczne działa już 35 lat

W piątek 22 października w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi odbyła się uroczystość 35-lecia działalności Młodzieżowego Koła Filatelistycznego im. Czesława Słani oraz setnej rocznicy urodzin patrona. Do udziału w Komitecie Honorowym uroczystości zaproszony został Starosta Będziński Sebastian Szaleniec.

Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka pogratulował w imieniu władz Powiatu jubileuszu MKF

Podczas wydarzenia objętego Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca Powiat Będziński reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka. W imieniu władz Powiatu Będzińskiego ze Starostą Sebastianem Szaleńcem na czele pogratulował Opiekunowi Młodzieżowego Koła Filatelistycznego Antoniemu Krawczykowi wspaniałego jubileuszu. Przewodniczący Rady życzył dalszych lat owocnej pracy i szerzenia pasji wśród młodych ludzi, wręczając pamiątkową tablicę.

Dzisiejszą uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi, przy której to placówce działa Koło. Młodzież przybliżyła zebranym postać patrona organizacji i istotę działalnośći MKF. We wnętrzu galerii udostępniono też wystawę filatelistyczną.

Czesław Słania to słynny projektant znaczków pocztowych i banknotów, który równo sto lat temu urodził się w Czeladzi. Stworzył ponad 1000 znaczków pocztowych dla 28 krajów. Tematyka prac filatelistycznych Czesława Słani obejmowała portrety, florę i faunę, historię i kulturę.

• 2021_10_22_Mlodziezowe_Kolo_Filatelistyczne001
  • 2021_10_22_Mlodziezowe_Kolo_Filatelistyczne002