Dzisiaj jest: 23 październik 2021
Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Szpital w Czeladzi ma nowy blok operacyjny

Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej rozwija się w zawrotnym tempie, a większość zmian widać gołym okiem. Całkiem niedawno informowaliśmy o otwarciu  oddziałów, teraz czas na prezentację nowego bloku operacyjnego.

- To kolejna już inwestycja z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego powiatu. Nie ma przecież nic cenniejszego niż zdrowie, którego ratowanie wymaga czasem przeprowadzenia operacji. Dzięki remontowi skróci się czas oczekiwania na operację, a pacjenci będą mogli liczyć na opiekę najwyższej klasy specjalistów, przebywając w nowoczesnych wnętrzach – mówi Sebastian Szaleniec Starosta Będziński.

Pomieszczenia wyposażono w nowe sprzęty, takie jak szafy, myjnie chirurgiczne oraz lampy operacyjne i kolumny anestezjologiczne. Zamontowano nowe sufity podwieszone i nowoczesne oświetlenie LED. Sale operacyjne i pomieszczenia przygotowania wykończono elastycznymi wykładzinami umożliwiającymi ich szybką dezynfekcję.

- Dzięki przeprowadzonej inwestycji blok będzie spełniał wszystkie wymagane przepisami standardy. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentami. Co więcej, udało nam się utworzyć kolejną - czwartą - salę operacyjną, co pozwoli na zwiększenie liczby wykonywanych zabiegów - mówi dr n. med. Dariusz Jorg, Pełnomocnik Dyrektora ds. Restrukturyzacji.

Powstała także nowa sala nadzoru poznieczuleniowego, w której przebywa pacjent wymagający obserwacji po zakończonej operacji. Nowy wygląd zyskały pomieszczenia przygotowania pacjentów i personelu. Remont bloku operacyjnego obejmował także ciągi komunikacyjne, strefę brudną z miejscem przygotowania wycinków histopatologicznych, system śluz i pomieszczenia personelu.

Koszt prac remontowych i wyposażenia to ok. 2 mln zł.