Dzisiaj jest: 21 styczeń 2022
Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

„Mandaty uśmiechu” przypomniały o bezpiecznej jeździe

Od 16 do 22 września 2021 roku w ramach prowadzonych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności trwają działania dotyczące Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod nazwą „ROADPOL Safety Days”. Projekt jest koordynowany przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL z jasną wizją - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Do tego celu powstał w będzińskiej jednostce specjalny zespół .

Akcja przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego organizowane pod hasłem: żyj i pozwól żyć innym.

We wtorek 21 września przedstawiciele Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny z Siewierza - 13-letni Nikola i Mateusz - stali się funkcjonariuszami młodzieżowego ruchu drogowego do zadań specjalnych. Na okolicznościowej odprawie w imieniu Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca obecny był Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Będzinie Kamil Curyło. Powołano wtedy specjalny zespół. Uczestniczące w akcji  dzieci otrzymały tarcze do zatrzymywania pojazdów, odblaskowe kamizelki i granatowe czapki z napisem policja. W przeprowadzeniu akcji udział wzięli: Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie mł. insp. Paweł Fryc, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie oraz strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Na odprawę Nikola i Mateusz przynieśli tzw. „mandaty uśmiechu”, którymi w tym dniu obdarowywali zatrzymywanych do kontroli kierujących. Każda zatrzymana osoba, która popełniła wykroczenie, miała szansę uniknąć pieniężnej kary. Oprócz nakładanych „mandatów uśmiechu”, kierujący pojazdem brali udział w przyspieszonym kursie udzielania pierwszej pomocy. Nikola i Mateusz przyczynili się do zwiększenia świadomości zagrożeń drogowych. Uczniowie otrzymali upominki przekazane przez Starostę Będzińskiego.

• 2021_09_21_Mandaty_Usmiechu001
  • 2021_09_21_Mandaty_Usmiechu002