Dzisiaj jest: 22 styczeń 2022
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Inauguracja roku szkolnego w Powiecie

Uczniowie rozpoczęli dziś kolejny rok szkolny, by wrócić do codziennych obowiązków i pilnej nauki. Z życzeniami sukcesów i realizacji pasji pospieszył dziś Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, który wziął udział w Powiatowym Rozpoczęciu Roku Szkolnego w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Obecni byli również m.in. Poseł na Sejm RP Rafał Adamczyk, Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego Jan Powałka, Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, Członkowie Zarządu: Halina Mentel i Adam Szydłowski, radni powiatowi, pedagodzy i uczniowie.

Stanowiska dyrektorów powierzono dziś: Iwonie Więcławek-Wardyniec (ZSS w Czeladzi), dr Agnieszce Hetman (II LO w Będzinie), Annie Wacławczyk (III LO w Będzinie), Barbarze Cebuli (PPPP w Będzinie)

- Mam nadzieję, że nadchodzące miesiące będą obfitowały w liczne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Zarówno Młodzieży, jak i Gronu Pedagogicznemu życzę satysfakcji płynącej z codziennej wspólnej pracy oraz realizacji wszelkich planów i zamierzeń - zwrócił się włodarz do nauczycieli i uczniów.

Starosta podczas dzisiejszego wydarzenia powierzył też stanowiska dyrektorów: Iwonie Więcławek-Wardyniec (ZSS w Czeladzi), dr Agnieszce Hetman (II LO w Będzinie), Annie Wacławczyk (III LO w Będzinie), Barbarze Cebuli (PPPP w Będzinie) oraz wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowego: Monice Krochmal-Gościniewicz (ZSS w Czeladzi), Marcinowi Kantorowi (I LO w Będzinie), Ryszardowi Olszewskiemu (II LO w Będzinie), Tomaszowi Musiałowi (ZSOiT w Wojkowicach). Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne przygotowane przez uczniów Wyspiana.

Uroczyste inauguracje z udziałem przedstawicieli Powiatu Będzińskiego odbyły się też w innych prowadzonych przez Powiat Będziński szkołach. Uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Siewierzu życzenia przekazał Wicestarosta Dariusz Waluszczyk, a do młodzieży III LO im. Cypriana Kamila Norwida udał się Członek Zarządu Powiatu Adam Szydłowski. W I LO im. Mikołaja Kopernika obecna była Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Będzińskiego Ewa Bierońska, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi Radny dr Jerzy Grad, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach Radny Marian Kozieł, a w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Będzinie Naczelnik Wydziału Oświaty Aldona Kopczyńska.

Galeria z inauguracji roku szkolnego w powiatowych szkołach:

• 2021_09_21_Rozpoczecie_Roku_Szkolnego01
  • 2021_09_21_Rozpoczecie_Roku_Szkolnego02