Dzisiaj jest: 2 grudzień 2021
Imieniny obchodzą: Balbina, Paulina, Bibiana

I Powiatowy Konkurs Samorządowy dla Seniorów

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto wszystkich mieszkańców powiatów, gmin i województw. Choć zostało ustanowione na pamiątkę pierwszych wyborów do rad gmin, jest obchodzone przez cały polski samorząd terytorialny. Powiat Będziński, który za rok będzie obchodził 155-lecie powstania, reaktywowany przed 22. laty, jest częścią tego samorządu. Dlatego Sebastian Szaleniec, Starosta Będziński zaprasza do udziału w I Powiatowym Konkursie Samorządowym dla Seniorów, którego celem jest zachęcenie osób starszych do pogłębiania i upowszechniania wiedzy na temat Powiatu Będzińskiego oraz do kształtowanie postaw społeczeństwa obywatelskiego i zasad funkcjonowania w samorządzie terytorialnym.

Zdjęcie przedstawiające pudełka z prezentami

I Powiatowy Konkurs Samorządowy dla seniorów został rozstrzygnięty.

Po zapoznaniu się z wszystkimi arkuszami odpowiedzi Komisja podjęła decyzję, by przyznać:

•     I miejsce – Teresie Kosmali-Gąsior z Goląszy-Górnej
  •     II miejsce – Stanisławie Bracik z Będzina
  •     III miejsce – Krystynie Pogoń z Będzina

Zwycięzcy Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe w postaci porcelanowej zastawy stołowej, a każdy uczestnik Konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom. Zwycięzcom oraz uczestnikom Konkursu bardzo serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział w zabawie.

Zachęcamy do zapoznania się z arkuszem pytań i poprawnych odpowiedzi.

I Powiatowy Konkurs Samorządowy dla Seniorów - rozdanie nagród