Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Prace przy Centrum Usług Społecznych zmierzają ku końcowi

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Sekretarz Powiatu Agatą Fazan udali się do nowo powstającego Centrum Usług Społecznych w Będzinie, aby przyjrzeć się postępowi prac remontowych.

- CUS, który będzie mieścił się przy ul. Krakowskiej 11 w Będzinie, zapewni wieloaspektowe wsparcie osób wykluczonych społecznie. W budynku funkcjonować będzie nie tylko Powiatowe Centrum Usług Społecznych, ale również Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Dodatkowo do końca zbliżają się prace przy czterech mieszkaniach chronionych - mówi Starosta.

Zakres prac obejmował w szczególności roboty rozbiórkowe i budowlane wewnątrz budynku oraz wykonanie niezbędnych instalacji: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej, gazowej i odgromowej. Kończą się prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku. Przy obiekcie powstał już plac zabaw dla najmłodszych. Kolejnym krokiem będzie zakup wyposażenia. Budynek w ramach odrębnego zadania został poddany termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła.

- Mam nadzieję, że lada moment mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać z powstałego obiektu, który zapewni im szeroki i bezpośredni dostęp do wielu usług społecznych - dodał włodarz.

Realizowana przez Powiat Będziński inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 10.2.1 Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych. Koszt projektu to 3.027.852,51 zł, a uzyskane dofinansowanie wynosi 2.876.459,88 zł. Warto dodać, że termomodernizacja budynku realizowana jest w ramach odrębnego zadania - „zaprojektuj i wybuduj”, a jej koszt to kwota aż 635.780,75 zł.