Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Informacja o zasadach obsługi klientów PUP w Będzinie

INFORMACJA O ZASADACH OBSŁUGI KLENTÓW POWIATOWEGO URZĘDU PRACY W BĘDZINIE

(obowiązuje od 22.03.2021 r.)

Pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej w całym kraju i znacznym wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie prowadzi obsługę interesantów w zakresie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy, w tym w szczególności spraw z zakresu: pośrednictwa pracy w tym obsługi wizyt, rejestracji osób (preferowana jest rejestracja drogą elektroniczną – szczegóły dostępne na BEDZIN.PRACA.GOV.PL), obsługi spraw dotyczących cudzoziemców, aktywizacji osób zarejestrowanych oraz obsługi zadań z tzw. Tarczy Antykryzysowej.

Do odwołania to Doradcy Klienta kontaktują się na bieżąco z osobami zarejestrowanymi w celu:  przygotowania Indywidualnego Planu Działania, przedstawienia oferty pracy/stażu lub innej formy pomocy, monitorowania sytuacji i postępów w realizacji działań przewidzianych w Indywidualnym Planie Działania za pośrednictwem telefonu, e-maila oraz listownie.

Z UWAGI NA POWYŻSZE NIE MA KONIECZNOŚCI POTWIERDZANIA WIZYT CZY ZGŁASZANIA SIĘ NA WYZNACZONY TERMIN ZGŁOSZENIA PRZEZ OSOBY ZAREJESTROWANE W TUT.URZĘDZIE. PROSIMY OCZEKIWAĆ NA KONTAKT ZE STRONY DORADCÓW KLIENTA!

OSOBISTA WIZYTA W SIEDZIBIE TUT. URZĘDU MOŻLIWA JEST WYŁĄCZNE PO UPRZEDNIM TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU WIZYTY Z ODPOWIEDNIM DZIAŁEM.

Do umawiania terminów wizyt w tut. Urzędzie służą następujące nr telefonów:

• 509-305-921 oraz 729-054-587 - rejestracja,
  • 729-054-665 - zaświadczenia, zasiłki, wyrejestrowanie,
  • 573-205-891 oraz 573-205-892  - obsługa wizyt, wydawanie skierowań,
  • 729-054-664 - sprawy dotyczące cudzoziemców,
  • 729-054-581 oraz 729-054-669 - sprawy dot. tzw. Tarczy Antykryzysowej,
  • 729-054-662 - instrumenty dla pracodawców (staże, doposażenia, prace interwencyjne,  +50, -30, CIS, roboty publiczne),
  • 729-054-663 - wsparcie dla osób zarejestrowanych (dotacje),
  • 729-054-583 - wsparcie dla osób zarejestrowanych i pracodawców (szkolenia, Krajowy Fundusz Szkoleniowy),
  • 509-305-813 - sprawy dotyczące składania krajowych ofert pracy,

oraz (32) 729-59-41 lub (32) 267-30-03.

Szanowny Kliencie, zanim przyjdziesz do Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie weź pod uwagę, że najpewniej wcale nie musisz wychodzić z domu

Kontakt z Urzędem Pracy w Będzinie i załatwienie większości spraw jest możliwy za pośrednictwem:

• skrzynki ePUAP,
  • portalu PRACA.GOV.PL,
  • telefonu (numery telefonów dostępne są na BEDZIN.PRACA.GOV.PL),
  • facebooka:  https://www.facebook.com/PUPBedzin/
  • poczty tradycyjnej,
  • skrzynki podawczej, która znajduje się przy wejściu głównym do tut. Urzędu (wejście od strony ul. Krasickiego). Dostęp do skrzynki możliwy jest w godzinach pracy urzędu. Do skrzynki można  składać dokumenty dotyczące prowadzonych przez Urząd spraw. By załatwić inną sprawę niż dostarczenie dokumentów prosimy o napisanie na kartce czego dotyczy sprawa oraz pozostawienia swoich danych kontaktowych tj. imienia, nazwiska, adresu, numeru telefonu, adresu e-mail (jeśli Państwo takowy posiadają). Pracownik właściwej komórki tut. Urzędu skontaktuje się z Państwem i poinformuje o sposobie i terminie załatwienia sprawy.

Jeżeli jesteś umówiony na osobiste spotkanie z pracownikiem PUP należy bezwzględnie zachować zasady reżimu sanitarnego tj. mieć POPRAWNIE założoną maseczkę ochronną, zdezynfekować dłonie płynem antybakteryjnym zapewnianym przez tut. Urząd oraz zachować niezbędny dystans.  Budynek Urzędu należy opuścić niezwłocznie po załatwieniu sprawy.