Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

XXIII Ogólnopolski ekologiczny konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat pt. Zielona Świadomość

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XXIII edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat pt. „Zielona Świadomość” jest organizowany przez Powiat Będziński, Miasto Będzin, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Służy on upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Starosta Będziński Sebastian Szaleniec i Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Plakat promcyjny konkursu Moja Ziemia - Czysty Świat

Tegoroczna edycja będzie poświęcona szeroko rozumianemu zagadnieniu świadomości ekologicznej. Do zadań konkursowych należą m. in.: projekt okładki książki, prezentacja multimedialna, przygotowanie strony z gazety, czy też nagranie filmu. Prace na konkurs można składać do 9 kwietnia 2021r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży MiPBP w Będzinie, bądź nadesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28 kwietnia 2021r. Laureatów poznamy dzięki informacji na oficjalnej stronie internetowej www.biblioteka.bedzin.pl i profilu Facebook Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie