Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021
Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Akredytacja dla ZSOiT w Wojkowicach

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach otrzymał Akredytację w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe, w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020 (EAC/A02/2020).

Akredytacja daje gwarancję regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus. Do 2027 r. ZSOiT w Wojkowicach będzie realizować projekty unijne dla uczniów i nauczycieli w formie zagranicznych praktyk zawodowych oraz szkoleń zagranicznych dla nauczycieli.

Projekty realizowane w ramach akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe mają na celu wspieranie mobilności uczniów i absolwentów, nauczycieli praktycznej nauki zawodu oraz kadry zarządzającej w placówkach oświatowych i pracowników na europejskim rynku pracy. Pomogą też we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych.

Dzięki akredytacji przez najbliższe lata obecni i przyszli uczniowie będą mieli okazję odbywać coroczne darmowe praktyki zawodowe za granicą. Jej otrzymanie potwierdza, że działania o charakterze międzynarodowym podejmowane przez ZSOiT w Wojkowicach spełniają kryteria jakościowe Komisji Europejskiej. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach przygotowuje uczniów nie tylko do zdania matury i egzaminów zawodowych, ale też do odnalezienia się na wymagającym nowoczesnym rynku pracy - nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Projekty EU są w 100% finansowane ze środków Unijnych.