Dzisiaj jest: 6 maj 2021
Imieniny obchodzą: Judyta, Jan, Jurand

Kolędy i Pastorałki w Sławkowie

W niedzielny wieczór 27 stycznia w Kościele Parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu sławkowskiego Chóru Cantamus Domino oraz zaprzyjaźnionych artystów muzyków pod kierownictwem muzycznym Małgorzaty Kostki. Gościnnie w koncercie wystąpił także Zespół "Agemus" z Wieprza koło Andrychowa pod dyrekcją Jolanty Wąs, który zaprezentował renesansowe kolędy oraz Kwartet Dęty w składzie Martyna Jakubowska, Paweł Jakubowski, Dawid PijajIreneusz Duster. Koncert poprowadził Wojciech Pacula

Organizatorami koncertu była Parafia Rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie, Rada Rycerzy Kolumba nr 15111 im. Sł. B. Świętosława w Sławkowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Miasta Sławków.

Koncert był nie tylko ucztą artystyczną dla uczestników, ale także wydarzeniem promującym wydanie płyty CD Chóru Cantamus Domino pt. „Kolędy i Pastorałki” pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Miasta Sławków.

Chór Cantamus Domino jest prawdziwą i niepowtarzalną wizytówką kulturalną Sławkowa dlatego nasze stowarzyszenie podjęło się kolejnego projektu wydawniczego prezentującego ogromny potencjał artystyczny i emocjonalny chóru. „Kolędy i Pastorałki” są już trzecim programem Chóru Cantamus Domino utrwalonym na CD, gdyż w latach ubiegłych w tej formie wydane zostały pieśni religijne w programie „Krzyżu Święty” oraz pieśni patriotyczne w programie „Nie wstydź się mówić Polska” – wyjaśnia Rafał Adamczyk, koordynator projektów wydawniczych Stowarzyszenia „Sławków”.

Chór powstał 1 marca 2009 roku założony przez Małgorzatę Kostkę, sławkowską organistkę oraz byłego sławkowskiego wikariusza, księdza Marcina Kruszaka. Cantamus Domino jest amatorskim zespołem, ale jego brzmienie doceniane jest przez słuchaczy na koncertach w kraju i zagranicą. Dotychczas Chór koncertował 3-krotnie we Francji oraz 2-krotnie w Czechach.

Cantamus Domino zdobywa także uznanie członków profesjonalnych jury festiwalowych. W 2011 roku zajął I miejsce w XVI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Myszkowie a w 2012 roku I miejsce w kategorii Chóry Dorosłych w VIII Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach – Ligocie Górnej.

Więcej o Chórze Cantamus Domino i jego działalności artystycznej na stronie www

• Cantamus Domino foto1