Dzisiaj jest: 17 maj 2022
Imieniny obchodzą: Weronika, Sławomir, Brunon

Dzień wiosny z edukacyjnym akcentem

Mieszkańcy Powiatu Będzińskiego przywitali wiosnę. Choć na zewnątrz było deszczowo to Powiatowy Dzień Wiosny z mocno edukacyjnym akcentem przyciągnął prawdziwe tłumy.

Uczestnictwo w przedsięwzięciu było dobrą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych powiatu będzińskiego.

Zachęcamy młodzież gimnazjalną do tego, żeby zobaczyć jaki mamy wysoki poziom jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne w powiecie będzińskim. Mamy tutaj pełen zakres, bo mówimy nie tylko o szkołach ogólnokształcących ale również bardzo mocno będziemy promowali szkoły o profilu zawodowym.

- wyjaśnia Robert Szpinda, członek Zarządu Powiatu Będzińskiego.

Licea, technika i szkoły zawodowe, różnorodne kierunki i przedmioty wiodące. Dla większości gimnazjalistów to pierwszy tak ważny wybór w życiu.

Szkoła według mnie jest bardzo ważnym wyborem, bo można zadecydować w jakim kierunku się idzie, co się w życiu chce robić. Wybranie dobrej szkoły jest bardzo ważne.

- mówi Paweł Filipek, gimnazjalista.

Wybór szkoły jest ważny, ale najważniejsze w moim życiu jest teraz zdanie egzaminu gimnazjalnego. To od jego wyników zależy gdzie pójdę i co będę dalej robił.

- komentuje Grzegorz Dróżdż, gimnazjalista.

Podobnego zdania są licealistki będzińskiego Norwida, w którym zorganizowany został Powiatowy Dzień Wiosny.

Myślę, że to jest ciężki wybór ponieważ trzeba przewartościować co na prawdę chcemy robić w życiu i która szkoła będzie w stanie akurat w tym kierunku nas najlepiej wykształcić.

- stwierdza  Magdalena Kotela, uczennica III L.O. w Będzinie.

Wahałam się pomiędzy dwoma szkołami, ale ostatecznie postawiłam na Norwida. Jeszcze raz na spokojnie przeczytałam ich ofertę i stwierdziłam, że tutaj będzie mi najlepiej.

-wspomina Paulina Niedbała, uczennica III L.O. w Będzinie.

Powitanie wiosny połączone z formą targów edukacyjnych okazało się strzałem w dziesiątkę. Każda ze szkół ponadgimnazjalnych mogła skorzystać z ciekawej formy promocji, a gimnazjaliści w jednym miejscu mogli zapoznać się z szeregiem różnorodnych ofert edukacyjnych.

Autor: Martyna Daczkowska