Dzisiaj jest: 22 styczeń 2022
Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

„Dziękuję – nie piję!" – zakończenie projektu

Zakończył się właśnie trwający prawie dwa miesiące cykl spotkań w szkołach, w których organizowana była lekcja edukacyjna „Dziękuję, nie piję".

W lekcjach wzięło udział ponad dwustu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu będzińskiego:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Będzinie,
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Siewierzu,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Czeladzi,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach,
  • Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Będzinie.

Młodzież miała okazję obejrzeć film edukacyjny a także zrealizować zadania nawiązujące do niego. W ramach warsztatów można było ćwiczyć asertywność i wzmocnić poczucie własnej wartości w kontekście zagrożeń płynących z nadużywania alkoholu. Przedsięwzięcie, przeprowadzone przez Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Będzinie wpisuje się w dokument pod nazwą „Powiatowy program ograniczenia szkód spowodowanych spożywaniem alkoholu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych dla których Powiat Będziński jest organem prowadzącym na lata 2014-2018". Podczas każdej lekcji obecny był pedagog szkolny, nauczyciel a także pracownik wydziału.

źródło: WPS Starostwa Powiatowego w Będzinie