Dzisiaj jest: 21 lipiec 2017
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Dobra praktyka – pewny start

Projekt realizowany jest na zasadach Programu Leonardo da Vinci finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Kapitał Ludzki,  Priorytet III, Działanie 3.4, Poddziałanie 3.4.2 – Upowszechnianie uczenia się przez całe życie.

Celem projektu jest wzmocnienie szkolnictwa zawodowego w Powiecie Będzińskim poprzez organizację zagranicznych praktyk zawodowych dla kierunków: technik usług gastronomicznych, technik hotelarz, technik mechaniki pojazdowej oraz technik budownictwa/technolog robót wykończeniowych.

Praktyki:

- organizowane są na terenie Niemiec – okolice Bad Freienwalde i Eberswalde

- trwają 4 tygodnie

- są bezpłatne - uczeń nie ponosi żadnych kosztów w związku z wyjazdem (zapewnione zakwaterowanie, transport, wyżywienie i ubezpieczenie)

- poprzedzone są nieodpłatnym, ale obowiązkowym kursem języka niemieckiego

Dodatkowo uczeń otrzymuje:

- edukację kulturową (integracja z młodzieżą niemiecką, zwiedzanie najważniejszych miejsc związanych z kulturą i historią Niemiec)

- opiekę pedagogiczną

- ubezpieczenie

- kieszonkowe

- Europass Mobility

Projekt będzie realizowany w latach szkolnych 2012/2013 oraz 2013/2014.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie klas II i III.

Każda z 4 grup wyjeżdżających będzie liczyła 15 uczestników.

Informacja o prowadzonym naborze do projektu będzie zamieszczana na stronie głównej, w zakładce aktualności.

Całkowita wartość projektu wynosi 129 992 euro.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca: Starostwo Powiatowe w Będzinie.

Komisja Europejska i Narodowa Agencja nie odpowiadają za sposób wykorzystania niniejszej publikacji.

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02

ul. Krasickiego 17: