Dzisiaj jest: 27 kwiecień 2017
Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Projekt: „Młody technik – praktyki zawodowe dla młodzieży ze szkół Powiatu Będzińskiego”

Projekt realizowany w ramach Programu Leonardo da Vinci (projekty wymiany i staży) i zakłada realizację praktyk zawodowych dla 90 uczniów ze szkół Powiatu Będzińskiego na terenie Niemiec. Partnerem Powiatu Będzińskiego w tym projekcie jest  niemieckie Stowarzyszenie VFBQ (Stowarzyszenie na rzecz zarządzania kwalifikacjami zawodowymi)  z Bad Freinwalde. Projekt obejmuje uczniów klas o profilach kształcenia: mechanik, mechatronik i elektronik, ze względu na największe zainteresowanie uczniów tymi kierunkami.

Staż stwarza możliwość optymalnego przygotowania absolwentów do potrzeb rynku pracy, a dodatkowo możliwość uczestnictwa w stażu zagranicznym jest rodzajem wyróżnienia i silnym bodźcem w procesie samorozwoju młodego człowieka. Nabyta wiedza zostanie potwierdzona stosownym certyfikatem, co przyczyni się do podniesienia atrakcyjności absolwenta na rynku pracy.

Poprzez uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciu spodziewany jest rozwój umiejętności interpersonalnych, międzykulturowych i społecznych, które przyczynią się do poprawy postaw obywatelskich młodych Europejczyków z Polski. Dla młodych, kreatywnych osób, wyjazd może być szansą na rozpoznanie u siebie ważnych cech osobowościowych, które do tej pory nie mogły się ujawnić, a przy tym pomóc w podjęciu ważnych życiowych decyzji. Zamiarem wnioskodawcy jest zachęcenie młodych do  zakładania własnych działalności gospodarczych.

Projekt będzie realizowany w okresie 2 lat. Wyjazd pierwszej grupy beneficjentów zaplanowany jest na początek września w roku szkolnym 2008/2009.

W ramach projektu we współpracy nauczycieli szkół powiatu oraz niemieckiego partnera powstał już Program Przygotowania Językowo Kulturowego na potrzeby realizacji projektu.

Wartość projektu: 120 498 Euro

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02