Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2017
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Projekt „Polsko – Turecka współpraca dla tworzenia bardziej społeczno – wychowawczych szkół w Powiecie Będzińskim”

Comenius Partnerskie Projekty Regio

Projekt „Polsko – turecka współpraca dla tworzenia bardziej społeczno – wychowawczych szkół” sfinansowany w ramach programu Comenius Partnerskie Projekty Regio jest kolejnym przedsięwzięciem tego cyklu realizowanym przez Powiat Będziński, wspólnie ze szkołami organizacją pozarządową.

Partnerstwo z Turcją zostało nawiązane w trakcie seminarium kontaktowego, które odbyło się we wrześniu 2011 r. w Toledo (Hiszpania). Ze strony tureckiej w projekcie uczestniczył p. Aziz Sevimbay, koordynator projektów europejskich w mieście Bartin.

Głównym celem projektu, który będzie realizowany w latach 2011-2013, jest udzielenie wsparcia dla pedagogów, nauczycieli i psychologów szkolnych przez wdrażanie narzędzi i metod niezbędnych do właściwej identyfikacji potrzeb społecznych i edukacyjnych uczniów.
W trakcie dwuletniej współpracy partnerzy zamierzają przeprowadzić szereg przedsięwzięć, których głównymi odbiorcami będą psychologowie i pedagodzy szkolni, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnajzalnych z terenu Powiatu Będzińskiego. Poprzez promocję rezultatów projektu oraz szerzenia doświadczeń realizatorzy planują zaprosić do realizacji projektu również placówki oświatowe z innych miast Zagłębia i Śląska.

Międzyinstytucjonalne partnerstwo międzynarodowe i lokalne stanowić będzie bodziec do budowy wielowymiarowej płaszczyzny wymiany doświadczeń i wdrażania innowacyjnych narzędzi edukacyjnych prezentowanych w formie prelekcji i warsztatów przez zaproszonych ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz polityki społecznej.

Dofinansowanie przyznanie Powiatowi będzińskiemu wynosi 34 643,75 euro

INSTYTUCJE UCZESTNICZĄCE W PROJEKCIE

Partnerami w projekcie są:

• Powiat Będziński (instytucja koordynująca),

• II Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Będzinie,

• Zespół Szkół nr 1 w Czeladzi

• Fundacja Europejskich Inicjatyw na Śląsku.

Partnerami zagranicznymi dla Powiatu Będzińskiego są lokalne władze oświatowe, szkoły i instytucje edukacyjne zlokalizowane w znajdującym się w północnej części Turcji, w położonym u wybrzeża Morza Czarnego mieście Bartin.

• Bartin Milli Eğitim Müdürlüğü – lolaklna władza oświatowa – odpowiednik polskiego kuratorium,

• Bartin Anadolu Ögretmen Lisesi – szkoła ogólnokształcąca,

• Amasra Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi – szkoła zawodowa (hotelarstwo i turystyka),

• Bartin Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlügü – lokalne centrum edukacyjne.

ul. Sączewskiego 6: +48 32 368-07-00 do 02

ul. Krasickiego 17: